Biostymulatory tkankowe – przegląd możliwości zastosowań. Preparaty krótko- czy długodystansowe?

Kategoria
NIEDZIELA, 11 GRUDNIA 2022
Termin
11 grudzień 2022 10:00 - 16:00
Miejsce
Hotel Lord, Al. Krakowska 218, Warszawa - Hotel Lord, Al. Krakowska 218, Warszawa
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Temat: Biostymulatory tkankowe – przegląd możliwości zastosowań. Preparaty krótko- czy długodystansowe?

Prowadzący: lek. med. Iwona Talarczyk,

Punkty  edukacyjne: 5 pkt,

Cena: 630 zł

Miejsce: Hotel Lord, Warszawa Al. Krakowska 218

Termin: 11 grudnia 2022 r. 10.00 - 16.00


Temat: "Preparaty krótko- i długodystansowe. Biostymulatory tkankowe – przegląd możliwości zastosowań".

Program:

10.00 - 11.30 – Anatomia w medycynie estetycznej – trudne rejony i powikłania.

11.30 - 11.45 – Przerwa kawowa.

11.45 - 13.15 – Biostymulatory tkankowe:

Czym jest biostymulacja, jak działają różne preparaty stymulujące syntezę kolagenu oraz wpływające na poprawę funkcjonowania macierzy międzykomórkowej.
Przedstawienie substancji wykorzystywanych do stymulacji skóry, zapoznanie się z produktami (Linia Skin na bazie antyoksydantów i krótkich fragmentów HA, Linia z polinukleotydami w technologii HPT włoskiego laboratorium Mastelli, Bio-indukcja multifrakcyjna na przykładzie wyrobów medycznych Bioregen i Bio-expander) Techniki iniekcyjne oraz możliwości ich zastosowania w poszczególnych wskazaniach. Preparaty krótko - czy długodystansowe?
Dobór kuracji do potrzeb pacjenta. Biostymulacja jako zabieg profilaktyczny jak i element zdrowego starzenia.

13.15 - 14.00 – Lunch.

14.00 - 16.00 – Estetyka ust – Kwas hialuronowy - najważniejsze informacje.

Jak dobrać odpowiedni produkt do pacjenta. Charakterystyka produktów marki Regenyal, ich działanie oraz dobór preparatu w zależności od wskazań. Kiedy Regenyal Lips, a kiedy Superlips? Omówienie anatomii ze szczególnym uwzględnieniem stref niebezpiecznych oraz ryzyka powikłań w obszarze ust. Wskazania i przeciwwskazania zabiegowe, powikłania - zapobieganie i leczenie. Różne kształty ust. Jak dobrać odpowiedni kształt ust do kształtu twarzy. Najbardziej popularne i skuteczne techniki zabiegowe.

Szkolenie poprowadzi lek. med. Iwona Talarczyk

Iwona TalarczykAbsolwentka wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, internista.  Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na WUM. Systematycznie poszerza wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, kongresach w kraju i za granicą. Przez wiele lat pracowała w szpitalu i  lecznictwie otwartym. Od kilkunastu lat prowadzi własny gabinet oraz współpracuje z innymi placówkami medycznymi, gdzie udziela porad i wykonuje zabiegi w zakresie medycyny estetycznej. Konsultacje obejmują ocenę stanu i problemów skóry, kompleksowe planowanie terapii, propozycje pielęgnacji domowej. Wykonuje zabiegi medyczne poprawiające kondycję skóry, redukujące niedoskonałości, opóźniające procesy starzenia – ich efektem jest młodszy, zdrowy i naturalny wygląd. W tym celu stosuje  pilingi,  techniki iniekcyjne  (toksyna botulinowa, wypełnienia kwasem hialuronowym, mezoterapia),  lasery: naczyniowy i ablacyjny  oraz hifu. W jej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów, dlatego kwalifikacja do zabiegów obejmuje aspekty estetyczne i uwarunkowania medyczne, a jakość stosowanych preparatów i urządzeń potwierdzona jest europejskim certyfikatem CE.


Informacje:

Katarzyna Fernik, + 48 506 988 334, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy:
Aleksandra Kowalińska, +48 509 912 963, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PŁATNOŚCI:

Prosimy kwotę za szkolenie wpłacić na konto:

31 1090 1870 0000 0001 3335 2731

SPS-Piotr Szymański

Modzelewskiego 67/4

02-679 Warszawa

Na podstawie otrzymanej płatności otrzymają Państwo fakturę na maila, z którego nastąpiła rejestracja na szkolenie.

 
 

Terminy

  • 11 grudzień 2022 10:00 - 16:00

Wspierane przez iCagenda